Medlemmar

Arla Foods AB
Åse Arnbratt
Box 5407
402 29 Göteborg
Tel: 031-703 21 46, Fax: 031-703 20 90
E-post: ase.arnbratt@arlafoods.com

Astma- och Allergiförbundet
Ulf Brändström
Box 17069
10462 Stockholm
Tel: 070-7952286
E-post: ulf.brandstrom@astmaoallergiforbundet.se

Biodynamiska Produkter *
John Gerhard
Tuna industriv. 17
153 21 Järna
Tel: 08-554 810 47
E-post: john.gerhard@biodynamiskaprodukter.se

Ekologiska Lantbrukarna
Camilla Sandenskog
Franzéng 6
105 33 Stockholm
Tel: 070-3809896
E-post: camilla.sandenskog@ekolantbruk.se

Everfresh AB
Helen Olsson
Långebergavägen 190
256 69    HELSINGBORG
Tel: 042-450 22 47, Mobil: 070-872 00 36
E-post: helen.o@totalproduce.se

Förbundet Organisk Biologisk Odling
Mona Ahlberg,
Ycke Stora Askefällan
590 53 Ulrika
Tel. 0722-09 86 08
E-post: mona.ahlberg@regionostergotland.se

Föreningen för Ekologisk Fjäderfäproduktion
Maria Karlsson
Mälllby Lantgård
471 72 Hjälteby
Tel: 0304-66 17 28, Mobil: 070-628 87 78
E-post: mallbyeko@hotmail.com

Hemköpskedjan AB
Maria Nobel
107 69 Stockholm
Tel: 08-553 999 00, Fax: 08-553 999 25
E-post: maria.nobel@hemkop.se

Hushållningssällskapens förbund
Jesper Broberg
Drottninggatan 95 B
113 60 Stockholm
Tel: 08-545 278 00, 070-229 98 78
E-post: jesper.broberg@hushallningssallskapet.se

ICA Sverige AB
Jenny Uhlmann
171 93 Solna
Tel: 08-561 517 33
E-post: jenny.uhlmann@ica.se

KF ekonomisk förening
Louise König
171 88 Solna
Tel: 08-743 10 00
E-post: louise.konig@kf.se

Kung Markatta AB *
Lennart Olsson
Hjälmarsberg
705 10 Örebro
Tel: 019-30 73 00, Fax:019-32 02 02
E-post: lennart.olsson@kungmarkatta.se

Lantmännen ek. för.
Patrik Myrelid
Lantmännen Lantbruk
205 03 Malmö
Tel: 010-556 56 00
E-post: patrik.myrelid@lantmannen.com

LRF Lantbrukarnas Riksförbund
Eva Rülf
105 33 Stockholm
Tel: 08-787 51 16
E-post: eva.rulf@lrf.se

Marenor AB
Ulrica Wahlund
Box 23
456 21 Kungshamn
Tel: 0523-708 00
E-post: ulrica.wahlund@marenor.se

Nordic Choice Hospitality Group
Cathrine Dehli
Postboks 2454 Solli
0201 Oslo
Norge
Tel: +47 93410762
E-post: cathrine.dehli@choice.no

Norrmejerier ek. för.
Lars Westman
Mariehemsvägen 210
906 50 Umeå
Tel 090-18 29 36, 070-108 50 49. Fax 090-18 29 45
E-post: lars.westman@norrmejerier.se

Scan AB
Torbjörn Lithell
Svenska livdjur och service, SLS AB
Box 30223
104 25 Stockholm
Tel: 08-725 83 03, 070-662 68 89
E-post: torbjorn.lithell@scan.se

Scandic Hotels AB
Tommy Nederman
Box 6197
102 33 Stockholm
Tel: 072-170 92 79
E-post: tommy.nederman@scandichotels.com

Skånemejerier ek. för.
Anna Forslid
205 03 Malmö
Tel: 040-619 31 80
Fax:040-94 73 58
E-post: anna.forslid@skanemejerier.se

Sodexo AB
Marlene Nordlander
Leg. Dietist
Market Offer Måltid
Västberga Alle 36 A, 117 94 Stockholm
Tel: 08-578 858 18
Fax: 08-578 840 10
E-post: marlene.nordlander@sodexo.com

Svenska Odlarlaget
Frans Brozén
Prästgården Fårö
620 35 Fårösund
Tel: 0498-22 38 00, Fax:0498-22 37 74
E-post: frans@brozen.se

Svenska Kvarnföreningen
Lisa Trolle
Saltå Kvarn AB
153 91 Järna
Tel: 08-551 508 00
E-post: lisa.trolle@saltakvarn.se

Svenska Naturskyddsföreningen
Eva Hagström
Box 4625, 116 91 Stockholm
Tel: 08-702 65 88, Fax: 08-702 08 55
E-post: eva.hagstrom@naturskyddsforeningen.se

Svenska Ägg
Åsa Orrenius
Alvasta gård i Ödeshög
Tel: 070- 683 35 76
E-post: info@alvastrakungsgard.se

Svenskt Butikskött AB
Dirk van der Krogt
Fållan 10, 121 62 Johanneshov
Tel: 08-448 09 14, Fax: 08-448 09 15
E-post: dirk.vanderkrogt@svensktbutikskott.se

WWOOF Sverige
Jandi Hallin
Lusthuset, Södra Larmgatan 6,
411 16 Göteborg
Tel: 073 -775 60 12
E-post: jandi@wwoof.se

 

* Associerade medlemmar


 

 

Senast uppdaterad: 2017-06-15